Kaikki artikkelit

Sensei's Divining Shop Turnaussarja 2018 - #5 Modern 28.10 (päivitetty 4.10)
26.01.2018


Sensei's #3 Modern - Top8 Dekkilistat
14.08.2018


Sensein Team-Constructed Dekkilistat ja pistetilannepäivitys
20.06.2018


Sensei's #2 Legacy - Metajakauma ja Dekkilistat
18.04.2018


Sensei's Modern #1 - Dekkilistat, Metajakauma etc.
26.03.2018


FNM-Sankari - UG Merfolk
08.02.2018


FNM-Sankari - UW Auras jälkimainingit
01.02.2018


FNM-Sankari - UW Auras
25.01.2018


Sensei's Invitational - infot (striimi la ja su)
18.01.2018


RG Dinosaurs - Toinen kerta toden sanoo
16.01.2018


WB Vampyyrit - Valkosipulit valmiina?
12.01.2018


UG Merfolk - Kumena ja kaverit
11.01.2018


UR Piraatit - Joko lähtee?
10.01.2018


Uusia tuotteita ja turnauksia 2018!
08.01.2018


Black Friday ja viivästyksiä postituksessa
23.11.2017


SDS Pääturnaus #5 (Modern) Dekkilistat, Meta, pistetilanne etc.
06.11.2017


SDS Turnaussarja: mistä on kyse?
31.10.2017


SDS Pääturnaus #4 (Legacy) dekkilistat, metaa ja tulevasta
09.10.2017


Ixalan Deck Tech: BW Vampyyrit
27.09.2017


Ixalan Deck Tech: GR Dinosaurukset
18.09.2017


Suoraan muoveista kentälle - Commander 2017 testiä
07.09.2017


Sensei täyttää 2-vuotta! Yrittäjän tuntoja, tulevista tuotteista ja turnauksista etc.
19.08.2017


SDS Turnaussarja 2017 #3 Modern - dekkilistoja ja metaa
27.07.2017


SDS Pääturnaus #2 (Legacy) dekkilistat, sekä turnausinfoja kesälle
12.04.2017


SDS Trial 1.4 @ Oh My Game - Dekkilistat
04.04.2017


Sensei's Divining Shop Invitational 2016 14.-15.1 pelaajaprofiilit ja turnausinfot
11.01.2017


Sensei's Divining Shop - Turnaussarja#4 (Legacy 11.12)
21.06.2016


EDH - Landbaset
27.07.2016


Artikkeli - EDH
20.04.2016


SDS Trial 1.4 @ Oh My Game - Dekkilistat

04.04.2017 Lauri Pispa

Viikonloppuna pelattiin Oh My Gamella SDS #2 Legacy Trial, formaattina oli Modern

Voittajaksi turnauksessa selvisi Roope Metsä, onneksi olkoon byestä!

Sija 1. Roope Metsä 

4 Liliana of the Veil
2 Path to Exile
3 Grim Flayer
2 Noble Hierarch
2 Scavenging Ooze
1 Maelstrom Pulse
4 Lingering Souls
3 Inquisition of Kozilek
1 Collective Brutality
4 Tarmogoyf
2 Abrupt Decay
3 Fatal Push
4 Verdant Catacombs
2 Marsh Flats
3 Shambling Vents
3 Windswept Heath
1 Overgrown Tomb
1 Swamp
1 Godless Shrine
1 Plains
1 Temple Garden
1 Mishra’s Bauble
4 Blooming March
1 Forest
1 Siege Rhino
1 Gideon, Ally of Zendikar
1 Nihil Spellbomb
Sideboard:
1 Surgical Extraction
3 Stony Silence
1 Liliana, the Last Hope
1 Damnation
2 Collective Brutality
1 Engineered Explosives
3 Fulminator Mage
1 Gideon, Ally of Zendikar
1 Path to Exile
1 Fatal Push

Sija 2. Simo Stigman

2 Wanderwine Hub
2 Cavern of Souls
1 Oboro, Palace in the Clouds
1 Minamo, School at Water’s Edge
4 Mutavault
10 Island
3 Vapor Snag
4 Spreading Seas
4 Aether Vial
4 Master of Waves
4 Cursecatcher
4 Silvergill Adept
4 Master of the Pearl Trident
4 Lord of Atlantis
4 Harbinger of the Tides
3 Merrow Reejerey
2 Kira, Great Glass-Spinner
Sideboard:
3 Sea’s Claim
2 Dispel
3 Relic of Progentius
3 Negate
2 Gutshot
1 Tidebinder Mage
1 Dismember

Sija 3. Kalle Saleva

4 Sakura-Tribe Elder
2 Snapcaster Mage
4 Cryptic Command
2 Izzet Charm
2 Lightning Bolt
4 Remand
2 Worldly Counsel
4 Bring to Light
1 Damnation
2 Farseek
4 Search for Tomorrow
2 Breeding Pool
1 Cinder Glade
2 Forest
3 Island
4 Misty Rainforest
1 Mountain
1 Overgrow Tomb
4 Steam Vents
4 Stomping Ground
1 Swamp
2 Valakut, the Molten Pinnacle
1 Watery Grave
Sideboard:
4 Obstinate Baloth
1 Platinum Emperion
2 Thragtusk
2 Ancient Grudge
2 Dispel
1 Negate
1 Crumble to Dust
1 Madcap Experiment
1 Slaughter Games

Sija 4. Toni Routasaari

4 Stomping Ground
4 Windswept Heath
4 Wooded Foothills
1 Kessig Wolf Run
9 Forest
4 Arbor Elf
2 Birds of Paradise
4 Stormbreath Dragon
4 Stone Rain
4 Mwonvuli Acid-Moss
4 Blood Moon
2 Platinum Emperion
4 Madcap Experiment
4 Utopia Sprawl
2 Beast Within
1 Primal Command
3 Inferno Titan
Sideboard:
2 Lightning Bolt
1 Thrun, the Last Troll
3 Ancient Grudge
1 Dismember
3 Obstinate Baloth
3 Kitchen Finks
2 Thragtusk