Kaikki artikkelit

Sensei sairaslomalla 11.10-
11.10.2021


Sensei's Divining Shop ja Oh My Game yhdistyvät!
29.07.2020


Sensei’s Divining Shop tarjoaa Magic: the Gathering valmennusta
26.04.2020


Ilmainen postitus yli 100 e tilauksille
27.10.2020


Sensei toivottaa onnellista uutta vuotta!
31.12.2020


Kettujen Zendikar Rising katsaus
05.10.2020


Zendikar Risingista ja postin hinnoista
06.09.2020


Love your local gamestore - la 15.8 (Mechagodzilla ja Reliquary Tower promot!)
14.08.2020


Suuri hinta- ja saldopäivitys (päivitetty 18.6)
24.03.2020


Sensei lomalla 1.8 - 6.8
31.07.2020


Sensei'n koronatiedote
16.03.2020


Sensei's Divining Shop Turnaussarja 2020 - Infothread (Legacy 22.3 PERUTTU)
19.01.2020


SDS #1 Modern pistetilanteet ja top 8 listat
28.02.2020


Theros Beyond Death Eternal Katsaus (video)
23.01.2020


SDS Invtitational 2019 - Striimi la + su
10.01.2020


Sensei's Divining Shop Turnaussarja 2019 - Infothread (Team Constructed 8.12)
04.01.2019


Sensei's Team Cons tulokset ja lopulliset pistetilanteet
11.12.2019


Sensei's Unified Modern tulokset etc.
15.11.2019


SDS #5 Modern - dekkilistat, meta ja pistetilanne
15.10.2019


Throne of Eldraine - Legacy ja Modern katsaus
25.09.2019


Dekkiteikki - Bomberman
30.08.2019


Postin lakko 2.9-4.9
02.09.2019


SDS #4 Legacy - Meta, Top8 listat ja pistetilanne
14.08.2019


MC Barcelona - osa 2
25.07.2019


MC Barcelona - osa 1
25.07.2019


Sensei's #3 Modern - Pisteet, Top 8 listat, meta etc.
09.05.2019


Kettujen War of the Spark Modern- ja Legacy-katsaus
04.05.2019


Sensei's turnaussarja - Päivitetyt pistetilanteet
05.04.2019


SDS #1 Legacy - Dekkilistat, metajakauma, pistetilanteet
06.02.2019


Sensein Turnaussarja 2019 - Tiimit
26.01.2019


Sensei's Divining Shop Turnaussarja 2018 Invitational - Top 8 bracket ja dekkilistat
06.01.2019


Sensei's Divining Shop Invitational 2018 - 5.1 - 6.1 (Striimi twitchissä)
04.01.2019


WMC blogi - jälkihöyryt
22.12.2018


WMC blogi - Pelipäivä 2. lauantai
19.12.2018


WMC blogi - Pelipäivä 1. perjantai
18.12.2018


WMC Blogi - päivät 4,5 ja 6: fear and loathing in Barcelona
13.12.2018


WMC blogi - päivä 3. matkustusta ja dekkien valintaa
11.12.2018


WMC blogi - päivä 2. Liverpoolin tuloksia
10.12.2018


WMC blogi - päivä 1. GP Liverpool
08.12.2018


WMC blogi - kuinka tähän tultiin (matkustuspäivä)
07.12.2018


SDS Trial 1.4 @ Oh My Game - Dekkilistat

04.04.2017 Lauri Pispa

Viikonloppuna pelattiin Oh My Gamella SDS #2 Legacy Trial, formaattina oli Modern

Voittajaksi turnauksessa selvisi Roope Metsä, onneksi olkoon byestä!

Sija 1. Roope Metsä 

4 Liliana of the Veil
2 Path to Exile
3 Grim Flayer
2 Noble Hierarch
2 Scavenging Ooze
1 Maelstrom Pulse
4 Lingering Souls
3 Inquisition of Kozilek
1 Collective Brutality
4 Tarmogoyf
2 Abrupt Decay
3 Fatal Push
4 Verdant Catacombs
2 Marsh Flats
3 Shambling Vents
3 Windswept Heath
1 Overgrown Tomb
1 Swamp
1 Godless Shrine
1 Plains
1 Temple Garden
1 Mishra’s Bauble
4 Blooming March
1 Forest
1 Siege Rhino
1 Gideon, Ally of Zendikar
1 Nihil Spellbomb
Sideboard:
1 Surgical Extraction
3 Stony Silence
1 Liliana, the Last Hope
1 Damnation
2 Collective Brutality
1 Engineered Explosives
3 Fulminator Mage
1 Gideon, Ally of Zendikar
1 Path to Exile
1 Fatal Push

Sija 2. Simo Stigman

2 Wanderwine Hub
2 Cavern of Souls
1 Oboro, Palace in the Clouds
1 Minamo, School at Water’s Edge
4 Mutavault
10 Island
3 Vapor Snag
4 Spreading Seas
4 Aether Vial
4 Master of Waves
4 Cursecatcher
4 Silvergill Adept
4 Master of the Pearl Trident
4 Lord of Atlantis
4 Harbinger of the Tides
3 Merrow Reejerey
2 Kira, Great Glass-Spinner
Sideboard:
3 Sea’s Claim
2 Dispel
3 Relic of Progentius
3 Negate
2 Gutshot
1 Tidebinder Mage
1 Dismember

Sija 3. Kalle Saleva

4 Sakura-Tribe Elder
2 Snapcaster Mage
4 Cryptic Command
2 Izzet Charm
2 Lightning Bolt
4 Remand
2 Worldly Counsel
4 Bring to Light
1 Damnation
2 Farseek
4 Search for Tomorrow
2 Breeding Pool
1 Cinder Glade
2 Forest
3 Island
4 Misty Rainforest
1 Mountain
1 Overgrow Tomb
4 Steam Vents
4 Stomping Ground
1 Swamp
2 Valakut, the Molten Pinnacle
1 Watery Grave
Sideboard:
4 Obstinate Baloth
1 Platinum Emperion
2 Thragtusk
2 Ancient Grudge
2 Dispel
1 Negate
1 Crumble to Dust
1 Madcap Experiment
1 Slaughter Games

Sija 4. Toni Routasaari

4 Stomping Ground
4 Windswept Heath
4 Wooded Foothills
1 Kessig Wolf Run
9 Forest
4 Arbor Elf
2 Birds of Paradise
4 Stormbreath Dragon
4 Stone Rain
4 Mwonvuli Acid-Moss
4 Blood Moon
2 Platinum Emperion
4 Madcap Experiment
4 Utopia Sprawl
2 Beast Within
1 Primal Command
3 Inferno Titan
Sideboard:
2 Lightning Bolt
1 Thrun, the Last Troll
3 Ancient Grudge
1 Dismember
3 Obstinate Baloth
3 Kitchen Finks
2 Thragtusk