Kaikki artikkelit

Sensei's Divining Shop Turnaussarja 2018 - Team Unified Modern 2.12 (päivitetty 8.11)
26.01.2018


Sensei's Legacy #6 Dekkilistat, metajakauma ja pohdintaa
08.11.2018


Sensei's #5 Modern - Päivitetty pistetilanne, Top 8 listat, metajakauma etc.
30.10.2018


Sensei's #3 Modern - Top8 Dekkilistat
14.08.2018


Sensein Team-Constructed Dekkilistat ja pistetilannepäivitys
20.06.2018


Sensei's #2 Legacy - Metajakauma ja Dekkilistat
18.04.2018


Sensei's Modern #1 - Dekkilistat, Metajakauma etc.
26.03.2018


FNM-Sankari - UG Merfolk
08.02.2018


FNM-Sankari - UW Auras jälkimainingit
01.02.2018


FNM-Sankari - UW Auras
25.01.2018


Sensei's Invitational - infot (striimi la ja su)
18.01.2018


RG Dinosaurs - Toinen kerta toden sanoo
16.01.2018


WB Vampyyrit - Valkosipulit valmiina?
12.01.2018


UG Merfolk - Kumena ja kaverit
11.01.2018


UR Piraatit - Joko lähtee?
10.01.2018


Uusia tuotteita ja turnauksia 2018!
08.01.2018


Black Friday ja viivästyksiä postituksessa
23.11.2017


SDS Pääturnaus #5 (Modern) Dekkilistat, Meta, pistetilanne etc.
06.11.2017


SDS Turnaussarja: mistä on kyse?
31.10.2017


SDS Pääturnaus #4 (Legacy) dekkilistat, metaa ja tulevasta
09.10.2017


Ixalan Deck Tech: BW Vampyyrit
27.09.2017


Ixalan Deck Tech: GR Dinosaurukset
18.09.2017


Suoraan muoveista kentälle - Commander 2017 testiä
07.09.2017


Sensei täyttää 2-vuotta! Yrittäjän tuntoja, tulevista tuotteista ja turnauksista etc.
19.08.2017


SDS Turnaussarja 2017 #3 Modern - dekkilistoja ja metaa
27.07.2017


SDS Pääturnaus #2 (Legacy) dekkilistat, sekä turnausinfoja kesälle
12.04.2017


SDS Trial 1.4 @ Oh My Game - Dekkilistat
04.04.2017


Sensei's Divining Shop Invitational 2016 14.-15.1 pelaajaprofiilit ja turnausinfot
11.01.2017


Sensei's Divining Shop - Turnaussarja#4 (Legacy 11.12)
21.06.2016


EDH - Landbaset
27.07.2016


Artikkeli - EDH
20.04.2016


Sensei's #3 Modern - Top8 Dekkilistat

14.08.2018 Lauri Pispa & Joonas Kylä-Harakka

65 pelaajan joukosta voittajaksi nousi Teemu Halonen Bant Spiritsillään.

Valitettavasti metajakauma jäi tällä kertaa laskematta, koska tilanne huomattiin vasta dekkilistojen päädyttyä roskakoriin. Olemme tarkempia seuraavalla kerralla. Seuraava turnaus on 30.9 ja formaattina Legacy. Tarkemmat infot pää-threadistä. Sitten dekkilistojen pariin:

#1. Teemu Halonen - Bant Spirits

4 Mausoleum Wanderer
3 Botanical Sanctum
1 Breeding Pool
3 Flooded Strand
1 Forest
2 Hallowed Fountain
2 Horizon Canopy
1 Island
3 Misty Rainforest
1 Moorland Haunt
1 Plains
1 Temple Garden
3 Windswept Heath
1 Birds of Paradise
4 Drogskol Captain
1 Geist of Saint Traft
4 Rattlechains
3 Selfless Spirit
4 Spell Queller
4 Supreme Phantom
1 Tamiyo, Field Researcher
4 Collected Company
4 Path to Exile
4 Noble Hierarch

SB:

2 Geist of Saint Traft
2 Damping Sphere
1 Dispel
2 Rest in Peace
2 Stony Silence
2 Thalia, Guardian of Thraben
2 Unified Will
2 Worship

#2. Joonas Himmanen - UR Wizards

1 Spellstutter Sprite
2 Vendilion Clique
4 Delver of Secrets
4 Nimble Obstructionist
4 Snapcaster Mage
2 Grim Lavamancer
4 Opt
3 Mana Leak
3 Remand
2 Spell Snare
4 Wizard's Lightning
4 Lightning Bolt
1 Burst Lightning
3 Island
1 Mountain
4 Spirebluff Canal
4 Mutavault
3 Steam Vents
2 Wandering Fumarole
4 Scalding Tarn
1 Flooded Strand

SB:

1 Ceremonious Rejection
2 Abrade
2 Izzet Staticaster
2 Disdainful Stroke
2 Alpine Moon
1 Magma Spray
1 Entrancing Melody
1 Dispel
2 Negate
1 Roast

#3.-4. Henrik Forsström

2 Pia and Kiran Nalaar
4 Sakura-Tribe Elder
1 Reclamation Sage
2 Solemn Simulacrum
4 Primeval Titan
2 Lightning Bolt
4 Farseek
2 Summoner's Pact
4 Search for Tomorrow
2 Sweltering Suns
3 Scapeshift
1 Anger of the Gods
2 Prismatic Omen
1 Relic of Progenitus
4 Valakut, the Molten Pinnacle
6 Mountain
2 Forest
4 Cinder Glade
4 Stomping Ground
4 Wooded Foothills
1 Windswept Heath
1 Misty Rainforest

SB:

1 Relic of Progenitus
2 Obstinate Baloth
1 Fracturing Gust
2 Tireless Tracker
2 Nature's Claim
1 Ancient Grudge
1 Beast Within
2 Damping Sphere
2 Choke
1 Gaea's Revenge

#3.-4. Ville Komulainen - Jeskai Control

3 Celestial Colonnade
1 Field of Ruin
4 Flooded Strand
2 Hallowed Fountain
4 Island
2 Plains
1 Sacred Foundry
4 Scalding Tarn
2 Steam Vents
1 Sulfur Falls
4 Snapcaster Mage
1 Vendilion Clique
3 Cryptic Command
2 Electrolyze
4 Lightning Bolt
3 Lightning Helix
2 Logic Knot
1 Negate
3 Path to Exile
4 Serum Visions
1 Sphinx's Revelation
1 Supreme Verdict
1 Wrath of God
3 Search for Azcanta
3 Teferi, Hero of Dominaria

SB:

1 Negate
1 Anger of the Gods
1 Blessed Alliance
1 Celestial Purge
2 Ceremonious Rejection
1 Damping Sphere
2 Dispel
1 Elspeth, Sun's Champion
1 Engineered Explosives
1 Lyra Dawnbringer
1 Relic of Progenitus
1 Surgical Extraction
1 Timely Reinforcements

#5.-8. Atte Vartiainen - UW Control

4 Celestial Colonnade
4 Field of Ruin
4 Flooded Strand
2 Glacial Fortress
1 Ghost Quarter
2 Hallowed Fountain
6 Island
2 Plains
3 Opt
1 Oust
4 Path to Exile
3 Serum Visions
1 Mana Leak
1 Spell Snare
1 Negate
2 Search for Azcanta
2 Snapcaster Mage
1 Detention Sphere
1 Timely Reinforcements
1 Vendilion Clique
3 Cryptic Command
2 Jace, the Mind Sculptor
1 Supreme Verdict
1 Wrath of God
2 Teferi, Hero of Dominaria
3 Terminus
2 Logic Knot

SB:

1 Negate
2 Timely Reinforcements
2 Surgical Extraction
2 Dispel
1 Celestial Purge
1 Damping Sphere
1 Disdainful Stroke
1 Rest in Peace
1 Runed Halo
2 Stony Silence
1 Baneslayer Angel

#5.-8. Samuli Hirvonen - UR Storm

1 Unsubstantiate
4 Gifts Ungiven
2 Remand
1 Repeal
1 Noxious Revival
4 Serum Visions
3 Opt
4 Sleight of Hand
2 Past in Flames
3 Grapeshot
4 Pyretic Ritual
4 Manamorphose
4 Desperate Ritual
4 Steam Vents
4 Spirebluff Canal
4 Shivan Reef
2 Snow-Covered Island
2 Island
1 Mountain
4 Baral, Chief of Compliance
2 Goblin Electromancer

SB:

3 Lightning Bolt
2 Empty the Warrens
1 Wipe Away
1 Gigadrowse
4 Pieces of the Puzzle
1 Echoing Truth
1 Search for Azcanta
2 Shattering Spree

#5.-8. Riku Lammi - Humans

4 Thalia's Lieutenant
4 Ancient Ziggurat
4 Cavern of Souls
4 Horizon Canopy
1 Plains
1 Seachrome Coast
4 Unclaimed Territory
1 Island
4 Champion of the Parish
4 Kitesail Freebooter
4 Militia Bugler
4 Mantis Rider
4 Meddling Mage
4 Noble Hierarch
3 Phantasmal Image
3 Reflector Mage
4 Aether Vial
3 Thalia, Guardian of Thraben

SB:

1 Riders of Gavony
1 Dismember
1 Kataki, War's Wage
1 Auriok Champion
1 Damping Sphere
2 Gaddock Teeg
1 Izzet Staticaster
2 Selfless Spirit
2 Sin Collector
1 Shalai, Voice of Plenty
1 Remorseful Cleric
1 Reclamation Sage

#5.-8. Jarno Niinisalo - 8-Rack

4 Inquisition of Kozilek
1 Nezumi Shortfang
2 Ensnaring Bridge
4 The Rack
4 Shrieking Affliction
4 Liliana of the Veil
3 Thoughtseize
4 Smallpox
4 Raven's Crime
4 Wrench Mind
1 Fatal Push
1 Bontu's Last Reckoning
4 Urborg, Tomb of Yawgmoth
4 Mutavault
2 Hostile Desert
14 Swamp

SB:

1 Fatal Push
1 Bontu's Last Reckoning
2 Surgical Extraction
4 Delirium Skeins
1 Tombstalker
1 Nyxathid
1 Pithing Needle
4 Leyline of the Void

Kiitos vielä kaikille pelaajille ja Joonaskelle dekkilistoista!